Kapadokya Turu Hacı Bektaş'lı

Kapadokya Turu Hacı Bektaş'lı
3 Gün 3 Gece
699
rezervasyon

KISA AÇIKLAMA:

3 Gün 3 Gece

GEZİLECEK YERLER:

Ihlara Vadisi - Kaymaklı Yer altı Şehri – Orta hisar – Üç hisar - Güvercinlik Vadisi - Çömlek Atölyeleri Paşa bağları - Üç Güzeller - Turasan Şarap Fabrikası - Ürgüp - Asmalı Konak – Avanos- Balon Turu - Onyx - Göreme Açık Hava Müzesi –Zelve- Manzara Vadisi - Türk Gecesi-Sultan Han-Mevlana Türbesi.

KALKIŞ NOKTALARI:

1.Gün.29 Ekim 2020 AKŞAM: Saat 18:00 Üç Kuyular ( Fahrettin Altay - Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü),18:15 Üçyol Metro Girişi Ziraat Bankası Önü, 18:30 Bayraklı üst geçit (Otobüs Durakları) 18:40 Karşıyka Anıt karşısı, 18:50 Karşıyaka Yunuslar ,19:00 Karşıyaka Bostanlı İskele, (Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 19:10 Mavi Şehir (Mavi bahçe Avm Karşısı), 19:30 Bornova Ege Ünverstesi Hastane Önü, 19:40 Bornova Osman Kibar Meydanı- Kampus Önünden

KONAKLAMA :

4* Vera Taş Saray Otel'de 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

TUR TARİHİ :

Gidiş Tarihi : 29 - Ekim - 2020
Dönüş Tarihi : 01 - Kasım - 2020

Kapadokya Turu Hacı Bektaş'lı

Ihlara Vadisi-Kaymaklı Yer altı Şehri–Orta hisar–Üç hisar-Güvercinlik Vadisi-Çömlek Atölyeleri  Paşa bağları-Üç Güzeller- Turasan Şarap Fabrikası-Ürgüp-Asmalı Konak–Avanos-Balon Turu-Onyx-Göreme Açık Hava Müzesi–Zelve-Manzara Vadisi-Türk Gecesi-Sultan Han-Mevlana Türbesi.

                                  29 Ekim'e özel  699 ₺

1.Gün.29 Ekim 2020 AKŞAM: Saat 18:00 Üç Kuyular ( Fahrettin Altay - Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü),18:15 Üçyol Metro Girişi Ziraat Bankası Önü, 18:30 Bayraklı üst geçit  (Otobüs Durakları) 18:40 Karşıyka Anıt karşısı, 18:50  Karşıyaka Yunuslar ,19:00  Karşıyaka Bostanlı İskele, (Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 19:10  Mavi Şehir (Mavi bahçe Avm Karşısı), 19:30 Bornova Ege Ünverstesi Hastane Önü, 19:40 Bornova Osman Kibar Meydanı- Kampus Önünden siz değerli misafirlerimizi alıyor ve turumuza başlıyoruz. Kula-Uşak-Afyon yolunu izleyerek sabah erken saatlerde  AKSARAY’a ulaşıyoruz.

İzmir-Afyon-Konya-Aksaray-Ihlara Vadisi –Kaymaklı Yer altı Şehri-Uç Hisar-Güvercinlik Vadisi-Çömlek Atölyesi–Paşa bağları

1.Gün.30 Ekim 2020 Sabah uygun bir tesiste kahvaltımızı aldıktan sonra,ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş Kiliseleriyle Kapadokya Bölgesi'nin en önemli yerleşim  yerlerinden biri olan, Ihlara Vadisi’ni görmek üzere turumuza devam ediyoruz. 105 Kilisesi  ve içinden geçen Melendiz Çayı ile  doğa ve tarihi iç içe bulunduğu  ve halen içinde yaşayanların olması itibariyle insanı heyecanlandıran  Ihlara VAdisi’nde, Ağaçaltı Kilisesi,Sümbüllü Kilise,Yılanlı Kilise,Kokar Kilisesi,Eğritaş Kilisesi vb.yerleri rehberimiz eşliğinde geziyoruz.Daha sonra  Kaymaklı yer altı şehrini görmek üzere Kaymaklı’ya gidiyoruz. Kaymaklı Yeraltı Şehri;5000 kişinin yaşamasına olanak veren büyüklüğüyle, 8 katlı bir yapı olarak adeta nefes kesiyor.  ikinci katında kilisevaftiz taşları ve mezarlık bulunuyor. Kiliseyle beraber dikkat çeken diğer yapı da sürgü taşı oluyor. Bu sürgü taşı gelenleri ya da yabancıları kontrol edebilmek ve kolayca müdahale edebilmek adına ortasındaki delikten ve 500 kiloya kadar ulaşabilen ağırlığıyla büyülüyor.Ayrıca yeraltı şehrinde sosyal yaşam yerlerini de görüyor ve bu büyüleyici ortamdan ayrılarak, Ortahisar güzergahı üzerinen,Kapadokya bölgesinin en yüksek noktası olan Uçhisar  Kalesi’ni ve Güvercinlik Vadisi’ni görerek, turumuza devam ediyoruz.Ardından,Çavuşin’de Çanak Çömlek atölyesine  geliyor ve çömlek yapımı hakkında bilgi alıyoruz.Arzu eden misafirlerimiz tezgahın başına oturup, ustamızın  yardımı ile kendi elleriniz ile çömleğinizi yapma imkanınız olacak. Ardından, Peri Bacalarının en yoğun  bulunduğu Paşa Bağları’nda kısa bir  fotoğraf molası veriyor ve otelimize hareket ediyor ve  otelimize geliyoruz.4*Vera Taş Saray otel. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 2. Gün: 31 Ekim 2020:Balon Turu ( isteğe Bağlı Ekstra ) –Hacı Bektaş Türbesi - Göreme Açıkhava Müzesi –Devrent  Vadisi– Üç Güzeller–Ürgüp – Asmalı Konak –Turasan Şarap Fabrikası – Onyx  Atölyesi

Sabah Gün doğmadan önce  isteyen misafirlerimiz ile,( hava şartlarına göre)  Balon turu’na (ekstra) katılmak üzere otelimizden ayrılıyoruz.Balon turumuzun ardından otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından,  Türk ve İslam mutasavvıfı ünlü düşünür Hacı Bekataş-i Veli’nin Türbesini ve Külliyesini ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz.Kısa bir yolcuğumuzun ardından Hacı Bektaş’a ulaşıyor ve burada, Üçler Çeşmesi,Nadar Avlusu,Aslanlı Çeşme,Yemekhane,Meydan Evi,Mihman Evi, Balım Sultan türbesi’ni de görüyor ve  Göreme Açıkhava Müzesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Kaya Kiliseleri,Rahipler Manastırı, Basil Kilisesi, Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, Yemek hane ve Kiler yapılarını geziyoruz.Devamında, Manzara VAdisi’ ne giderek, (O Ağacın Altı) muhteşem manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz.İzlediğinizde herkesin değişik şekillere benzettiği  Peri bacalarının bulunduğu Devrent Vadisi’ni (Hayaller vadisi )görüyoruz.Şapkalı Peri bacalarının bulunduğu, Kapadokya'nın simgesi olan Üç Güzeller  Peri bacaları bir başka göreceğimiz yerler arasında.Kısa bir  Fotoğraf molamız sonrasında, Türkiye’nin en büyük şarap fabrikalarından biri olan,Turasan şarap fabrikasını ziyaret ediyor, şarap yapımı hakkında bilgi alıyor ve şarap  alışverişimizi tamamlıyor ve  buradan  Ürgüp’e geçiyoruzPanaromik şehir turumuzun ardından, meşhur Asmalı Konak’ığını ziyaret ediyoruz. Avanost’ ta ve bölgede çıkan değerli taşları görmek üzere Onyx taş Atölyesi ziyaretimiz ile güzel geçen bir günümüzün sonunda otelimize dönüyoruz.Akşam yemeğimiz  sonrasında, isteyen konuklarımızla (ekstra) Kapadokya’ ya özgü ve olmazsa olmazlardan,mağaralara oyularak yapılan eğlence mekanlarında, müzikli unutamayacağınız  bir Türk Gecesi’ ne katılıyoruz.

 3. Gün :01 Kasım 2020:Sultanhanı – Konya – Mevlana Müzesi – Akşehir Nasreddin Hoca Türbesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, tarihi ipek yolu üzerindeki Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olan Sultanhanı Kervansarayı’nı görüyoruz.Ardından sayısız tarih, kültür ve doğal zenginliklere sahip olan bir başka şehrimiz Konya’ya geliyoruz.Burada vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından, gerek mimarisinde, gerekse müze içinde bulunan ilginç tarihi eserleri ile gizemini hala koruyan, Mevlana Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu anlamlı ziyaretimiz sonrasında, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Afyon Uşak Kula Salihli istikametini izliyor ve yolumuz üzerinde uygun tesislerde vereceğimiz molalarımız ile  gece geç saatlerde İZMİR’ e dönüyor ve bir başka AYD TOUR organizasyonumuzda  buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Ek
Yatak
1. Çocuk Taksitler
29 / Oct / 2020 3 Gün 3 Gece 699 900 699 549

 • Tur bedeli ödenmediği takdirde rezervasyon kesinlik kazanmaz
 • Turlarımızda, rezervasyon önceliğine göre, koltuk numarası verilir.
 • Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan AYD TOUR TURİZM sorumlu değildir. Değerli olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 • Trafik Kanunu gereğince koltuklarda bulunan  emniyet kemerlerinin seyahat-tur süresince takılması zorunlu olup,aksi haldeki durumlarda AYDTOUR TURİZM!in sorumluluğu yoktur.
 • Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
 • Tur esnasında araçta unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 • Turlarımızda kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız,Minibüs ( 12-15 ,Midibüs ( 21-27 ) veya  Otobüs (36-42) olabilir
 • Tur esnasında Ön görülmesi mümkün olmayan sebeplerden hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk trafik vb.veya rehberin belirlediği sürelere misafirlerin uymamaları sebebi ile, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
 • Ziyaret edilen yerlerde Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Acenta,gerekli gördüğü hallerde aynı  standartlarda/kalitede olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
 • 07-12 yaş arası çocuklar otel konaklamalarında iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.  ( Araçta koltuk fiyata dahil değildir ) 
 • Akşam yemekleri otellin Konseptine göre Set menü veya Açık büfe olarak değişiklik gösterebilir. Bölge şartlarına göre alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir
 • Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası paketi yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
 • Bazı Otellerde 3’lü odalarda ek olarak açılır kapanır yatak olabilmektedir.3 kişi kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır
 • Tur programı AYD TOUR ( AYD TURİZM ORG.HİZM.TİC.LTD.STİ) kayıt sözleşmesi ile bir bütündür.
 • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı AYD TOUR ’da saklıdır. Turun iptalini bizzat bildirmek zorundadır.Ödenen ücret misafirlerimize ödendiği şekilde iade edilir.
 • İsteğe bağlı / Ekstra turlarda yeterli sayıda katılımcı olmadığı takdirde yapılmaz.
 • Otellerde oda dağılımına göre, deniz, doğa, dağ manzaralı aynı kat şeklinde yaptırma olanağımız yoktur. Oteller  müsaitlik  durumlarına göre oda dağılımı yapmaktadır.
 • Tüm yolcularımızı tur dönüşümüzde  araca bindikleri noktalara bırakıyoruz.Geri dönüşte misafirlerimizin farklı duraklarda inme talebi yapmamalarını rica ederiz.

DAHİL OLANLAR

 • Lüks ve dezenfekte edilmiş turizm araçlar ile Ulaşım 
 • Programda belirtilmiş olan tüm çevre gezileri
 • 4*Vera Taş Saray Otel'de 2 Gece Y.P.Konaklama
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti.
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • AYD TOUR refakati-güvencesi

DAHİL OLMAYANLAR

 • Müze,Ören Yeri ve Tüm Milli Park Giriş ücretleri.
 • 1.Gün yolda alınacak Sabah Kahvaltısı ve gezi süresince Öğle yemekleri
 • Molalar ve Ekstra Yiyecek,İçecek Harcamaları
 • Minibüs Ücretleri
 • Türk Gecesi 
 • Otellerde Belirlenen Ekstralar
 • 65 yaş üzeri yolcular için ek sürprim sigorta ücreti farkı alınır.