Tarih ,Kültür & Lezzet Dolu Gap Turu

Tarih ,Kültür & Lezzet Dolu Gap Turu
7 Gün 7 Gece
1.899
rezervasyon

KISA AÇIKLAMA:

Tarih ,Kültür & Lezzet Dolu Gap Turu

GEZİLECEK YERLER:

Adana - İskenderun - Antakya - Harbiye – Gaziantep - Halfeti - Harran - Göbeklitepe - Şanlıurrfa - Mardin - Midyat - Hasankeyf - Diyarbakır, Atatürk Baraj Göleti- Nemrut - Adıyaman - Kahramanmaraş

KALKIŞ NOKTALARI:

1.Gün Akşam saat 17:00 Üçkuyular ,17:15 Üçyol 17:45 Karşıyaka Anıt Önü,18 :00 Bornova E.Ü Hastane Önünden

KONAKLAMA :

Bölgenin En iyi Otellerinde 6 Gece Konaklama

TUR TARİHİ :

Gidiş Tarihi : 11 - Mayıs - 2021
Dönüş Tarihi : 18 - Mayıs - 2021

Tarih ,Kültür & Lezzet Dolu Gap Turu

KOŞA KOŞA DEĞİL DOYA DOYA MUHTEŞEM GAP TURU                          6 GECE KONAKLAMALI        1.899  ₺            7 GÜN 7 GECE 

MARDİN’DE 2 GECE KONAKLAMA AYRICALIĞI    DARA ANTİK KENT VE BEYAZ SU FARKI                         MARDİN OTELİMİZDE REYHANİ GECESİ FARK

   1.Tur : 11-18 MAYIS 2021 ( RAMAZAN BAYRAM )     2.Tur:  5-12 HAZİRAN 2021  

  3.Tur : 12-19 HAZİRAN  2021          4.Tur : 19 -26 HAZİRAN 2021

                                                                                                 
1.Gün Akşam saat 17:00 Üçkuyular,17:15 Üçyol 17:45 Karşıyaka Anıt Önü,18 :00 Bornova E.Ü Hastane Önünden siz değerli konuklarımızı alıyor ve turumuza başlıyoruz.
2.Gün:İZMİR-KULA-UŞAK-AFYON-AKŞEHİR-KONYA-ADANA-ANTAKYA-GAZİANTEP       
Yolumuz üzerinde uygun bir tesiste kahvaltımız sonrasında 
ANTAKYA’ya geliyoruz.Burada öncelikle HARBİYE ŞELALELERİ’ne gidip muhteşem atmosfer eşliğinde sabah kahvelerimizi içiyoruz.ANTAKYA EVLERİ’ni yakından görüyoruz.UZUN ÇARŞI’da serbest zaman veriyoruz. Dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi olan ANTAKYA MÜZESİ’ni geziyoruz.Müze ziyaretimizden sonra Hıristiyan dünyasının ilk kilisesi SAINT PIERRE MAĞARA KİLİSESİ’ni geziyoruz ve buradan fabrikalarıyla,geniş ve düzenli caddeleri parkları bulvarları meydanları ile gerçekten metropol olmaya aday GAZİANTEP’e geliyoruz.Panoromik şehir turu yapıyor ve yöresel el sanatlarının sergilendiği Sedefçiler ve Bakırcılar Çarşısı-Pasajlar-Zincirli Bedesten –Tütün Han ‘da alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Dileyen misafirlerimiz meşhur baklavasından tatma ve satın alma fırsatı bulabilirler.Buradan otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Gazi Antep 4* MET GOLD otelimizdedir.Dileyen  konuklarımız ile Antep Eğlenceleri’ne gidiyoruz.   
3.Gün:GAZİANTEP-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-GAZİANTEP ÇARŞILARI-URFA-HALFETİ    
Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp dileyen konuklarımız müze giriş saatine kadar çarşısında yarım kalan alışverişlerini yapabilirler.Buradan ZEUGMA ANTİK KENTİ’den çıkarılan eserlerin ve dünyanın en zengin mozaik koleksiyonunun sergilendiği
ARKEOLOJİ MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz ve ANTEP’ten ayrılıp güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye gidiyoruz.Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti arzu edenler ile göl üzerinde tekne turumuz ile keşfediyoruz.Öğle yemeğimizi burada alıyoruz.Sonrasında URFA’ya geliyor ve burada Halil-ür Rahman Gölü(BALIKLI GÖL),AYN-I ZELİHA GÖLÜ,KALESİ,İbrahim Peygamberin doğduğu mağara göreceğimiz yerler arasında Urfa’nın labirent gibi sokaklarında ilerleyerek tarihi Urfa çarşılarına varıyoruz.Bu otantik çarşılarda Sipahi Pazarı,Gümrük Hanı,Bedesten,Kazaz Pazarı iç içe geçen bu hanlarda alışveriş için mola veriyoruz.Konaklama  Urfa 4* HARRAN otelimizde.Dileyen konuklarımızla SIRA GECESİ’ne gidiyoruz.(Ekstra Yemekli)
4.Gün:URFA-HARRAN-GÖBEKLİTEP-KASIMİYE MEDRESESİ-MARDİN                               
Sabah kahvaltısı sonrası Medeniyetler beşiği HARRAN‘a gidiyor ve
KÜLTÜR EVİ’ni geziyoruz.Buradan Şanlıurfa’ya 15 km uzaklıkta GÖBEKLİ TEPE‘ye hareket ediyoruz.Bütün dünyanın ilgisini çeken tarihi kalıntılar Mısır piramitlerinden 7 bin yıl önce yapılmış tonlarca ağırlığındaki taş malzemenin alana nasıl taşındığını,metal kullanılmadan yapılan kabartmalar yüzyıllar sonra neden bilinçli olarak örtülüp kapatıldığı hala gizemini koruyor.Dünyada bilinen ilk tapınağı içinde barındıran ve yüzde yirmisi kazılan bu alan inanç tarihinin gelmişgeçmiş en etkileyici buluntusu.Buradan ayrılıp tarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MARDİN’e geliyoruz.Burada KIRKLAR KİLİSESİ,MARDİN ARKEOLOJİ MÜZESİ,KASIMİYE MEDRESESİ,ULU CAMİİ,PTT EVİ gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapılarını görerek Mardin’in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz.Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Yöreye özgü el yapımı zarif gümüş veye altın telkari takılar,tesbihler,eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar,bakır çerezlikler ve şamdanlar,kilim ve el yapımı keçe,puşi,badem şekeri,leblebi,mırra cezvesi,kulpsuz özel fincanlar gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz.Mardin 4* YAY GRAND otelimize geçiyoruz ve akşam yemeğimizi alıyoruz.Otelimizde REYHANİ GECESİ vardır.
5.Gün:MARDİN-MİDYAT-DAYRUL ZAFARAN-DARA ANTİK KENT-BEYAZ SU                       
Sabah kahvaltı sonrası önce Mardin Ovasına hakim bir noktada bulunan
DAYRÜLZAFARAN MANASTIRI ziyaretimizi yapıyoruz.Buradan Mezopotamya’nın Efes’i olarak bilinen DARA ANTİK KENT ve BEYAZ SU gezilerimizi rehberimiz eşliğinde yapıyoruz.Sırada muhteşem MİDYAT var.Süryani ve Müslüman ortak mahallelerinde gezip MİDYAT KONUK EVİ’ni ziyaret ediyoruz.Vereceğimiz serbest zamanda telkari gümüş alışverişi–süryani şarabı-kahve ve parfüm alışverişlerimizi yaptıktan sonra Mardin otelimize geri dönüyoruz.Konaklama ve akşam yemeği 4* YAY GRAND otelimizde.Dileyen konuklarımızla Mardin’in gece ışıklı halini görmek üzere çıkabiliriz.
6.Gün: MARDİN-DİYARBAKIR                                                                                            
Sabah kahvaltı sonrası
DİYARBAKIR’a doğru hareket ediyoruz.DİYARBAKIR ULU CAMİİ-HASAN PAŞA HANI-CAHİT SITKI TARANCI EVİ gezeceğimiz yerler arasındadır.Buradan ON GÖZLÜ KÖPRÜ’ye gidip resimlerimizi alıyor ve çay ve kahve keyfi yapıyoruz.Daha sonra otelimize geçip yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Diyarbakır 4* ANEMON otelimizde.
7.Gün:DİYARBAKIR–ADIYAMAN-NİSSİBİ KÖPRÜSÜ-NEMRUT DAĞI-CENDERE KÖPRÜSÜ
Sabah kahvaltı sonrası Diyarbakır’dan ayrılıp
ADIYAMAN’a doğru yola çıkıyoruz.Yolumuz üzerinde Güneydoğu’nun boğaz köprüsü olarak geçen Atatürk Baraj Gölü üzerine inşa edilmiş NİSSİBİ KÖPRÜSÜ’nü yakından görüp burada bulunan kafeteryada kahvelerimizi içiyoruz.Daha sonra Kahta’ya ulaşıp dolmuşlarla NEMRUT DAĞI’na doğru yola çıkıyoruz.KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ve CENDERE KÖPRÜSÜ’nü görüp 2.150 m yükseklikte Dünya’nın 8.harikası olan krallar dağı olarak anılan NEMRUT’ta güneşin batışını seyrediyoruz.Muhteşem görüntüler ve resimler alıyoruz.Daha sonra Kahta’ya geri dönüp Adıyaman’da bulunan otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama 4 *RABAT RESORT otelimizde
8.Gün:   ADIYAMAN-KAHRAMANMARAŞ-ADANA-İZMİR                                                      
Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp
KAHRAMAN MARAŞ’a doğru yol alıyoruz.Maraş’ta göreceğimiz yerler,SÜTÇÜ İMAM ANITI–CAMİ-İ KEBİR–MARAŞ KALESİ’dir.Meşhur dondurmasının tadına baktıktan sonra yolumuz üzerinde MISTIK USTA tesislerinde öğle yemeğimizi alıyor ve ADANA’ya gidiyoruz.TAŞ KÖPRÜ–SEYHAN BARAJI–SABANCI CAMİİ göreceğimiz yerler arasındadır.Adana’dan çıkıp  dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Afyon–Kula üzerinden sabah  saatlerinde İzmir’e ulaşıyoruz.Bir başka AYD TURİZM organizasyonumuzda buluşmak üzere misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Ek
Yatak
1. Çocuk Taksitler
11 / May / 2021 7 Gün 7 Gece 1.899 2.299 1.899 1.599

 • Tur bedeli ödenmediği takdirde rezervasyon kesinlik kazanmaz
 • Tur süresi 7 GÜN-7 GECE’dir.Otel konaklaması 6 GECE’dir.
 • Turlarımızda, rezervasyon önceliğine göre, koltuk numarası verilir.
 • Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan AYD TOUR TURİZM sorumlu değildir. Değerli olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 • Trafik Kanunu gereğince koltuklarda bulunan  emniyet kemerlerinin seyahat-tur süresince takılması zorunlu olup,aksi haldeki durumlarda AYDTOUR TURİZM!in sorumluluğu yoktur.
 • Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
 • Tur esnasında araçta unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 • Turlarımızda kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız,Minibüs ( 12-15 ,Midibüs ( 21-27 ) veya  Otobüs (36-42) olabilir
 • Tur esnasında Ön görülmesi mümkün olmayan sebeplerden hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk trafik vb.veya rehberin belirlediği sürelere misafirlerin uymamaları sebebi ile, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
 • Ziyaret edilen yerlerde Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Acenta,gerekli gördüğü hallerde aynı  standartlarda/kalitede olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
 • 07-12 yaş arası çocuklar otel konaklamalarında iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.  ( Araçta koltuk fiyata dahil değildir ) 
 • Akşam yemekleri otellin Konseptine göre Set menü veya Açık büfe olarak değişiklik gösterebilir. Bölge şartlarına göre alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir
 • Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası paketi yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
 • Bazı Otellerde 3’lü odalarda ek olarak açılır kapanır yatak olabilmektedir.3 kişi kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır
 • Tur programı AYD TOUR ( AYD TURİZM ORG.HİZM.TİC.LTD.STİ) kayıt sözleşmesi ile bir bütündür.
 • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı AYD TOUR ’da saklıdır. Turun iptalini bizzat bildirmek zorundadır.Ödenen ücret misafirlerimize ödendiği şekilde iade edilir.
 • İsteğe bağlı / Ekstra turlarda yeterli sayıda katılımcı olmadığı takdirde yapılmaz.
 • Otellerde oda dağılımına göre, deniz, doğa, dağ manzaralı aynı kat şeklinde yaptırma olanağımız yoktur. Oteller  müsaitlik  durumlarına göre oda dağılımı yapmaktadır.
 • Tüm yolcularımızı tur dönüşümüzde  araca bindikleri noktalara bırakıyoruz.Geri dönüşte misafirlerimizin farklı duraklarda inme talebi yapmamalarını rica ederiz.

DAHİL OLANLAR

 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım 
 • Programda belirtilen Çevre Gezileri 
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Belirtilrn  Otellerde 6 Gece Konaklama 
 • Otellerde 6 Gece Konaklama 6 Sabah Kahvaltısı   5  Akşam  Yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası-65 Yaş Misafirlerimiz sür prim farkı öderler
 • Ayd Tour Refakati

DAHİL OLMAYANLAR

 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • İlk Gün Yolda Alınan sabah Kahvaltısı
 • Son Gün yolda Alınan Akşam Yemeği
 • Öğle Yemekleri
 • Yollarda-Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecekler
 • Halfeti Tekne            
 • Nemrut Minibüs ücretleri
 • Urfa Sıra Gecesi Yemekl