Balkan Turu

Balkan Turu
8 Gündüz 7 Gece
449
rezervasyon

KISA AÇIKLAMA:

3*4*5* Otellerde konaklama

GEZİLECEK YERLER:

OHRİ - PODGORİCA- MOSTAR - SARAYBOSNA- BELGRAD- ÜSKÜP - SELANİK

KALKIŞ NOKTALARI:

ÜÇ KUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (17:00),SUSUZ DEDE DURAĞI (17:10),ÜÇYOL KAMİL KOÇ YAZIHANESİ ÖNÜ (17:20) BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (17:40),KARŞIYAKA ANIT KARŞISI (18:00),GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (18:10) BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (18:15),MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM KARŞISI (18:20)

KONAKLAMA :

5 Gece Konaklama

TUR TARİHİ :

Gidiş Tarihi : 25 - Kasım - 2022
Dönüş Tarihi : 03 - Aralık - 2022

Balkan Turu

                                        BÜYÜK BALKAN TURU  449 €

OHRİ (1) - PODGORİCA(1)-MOSTAR(1)-SARAYBOSNA(1)-BELGRAD(1) ÜSKÜP(1)-SELANİK(1)-

SELANİK KONAKLAMA FARKI / EKSTRA TUR YOK !  AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL !

4* OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA /YUNAN TAVERNASI DAHİL ! MÜZİKLİ MAKEDON GECESİ DAHİL !   

                       25 Kasım 03 Aralık - 8 Gece 8 Gün

1.GÜN : Siz değerli misafirlerimizle, önceden planlanan saatte ve yerde buluşup yolculuğumuza başlıyoruz.Öncelikle Çanakkale üzerinden Lapseki feribot iskelesine ulaşıp Gelibolu’ya geçiyoruz. Daha sonra 1,5 saatlik bir yolculukla Yunanistan sınırkapımız İpsala’ya ulaşıyoruz.Pasaport işlemlerinin ardından sabahın erken saatlerinde Yunanistan’a geçiyoruz.

2.GÜN : Sınırkapısından yaklaşık 2,5 saat mesafede Kavala şehri yakınlarında kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltımızın ardından Kavala’ya geçiyoruz. Kavalalı Mehmet ali Paşa’nın külliyesinden günümüze kalan İmaret binasını görüp kaleden muhteşem Kavala fotoğrafları çekiyoruz. Muhteşem Süleyman dizisinden hatırlayacağınız Pargalı İbrahim Paşa Camii ve su kemerlerini gördükten sonra Kavala kurabiyesi alışverişlerimiz yaptıktan sonra Selanik’e gidiyoruz. Burada da bizi Atatürk’ümüzün doğduğu ev karşılıyor. İzmir’imizin birebir kopyası olan Selanik’de  Aristotales parkında alacağımız serbest zamanın yanı sıra Beyaz kule ve kordon boyu, Helexpo fuar alanı göreceğimiz yerler arasında. Arzu eden misafirlerimizle akşam yemekli Yunan taverna gecesine gidip son gece doyasıya eğleniyoruz. Konaklama Selanik’de otelimizde..

3.GÜN :Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Makedonya’nın başkenti Üsküp’e devam ediyoruz. Varışımıza müteakip öğle yemeği ve tarihi çarşılarda alış veriş molası alıyoruz.Üsküp’deki gezimizde ise Tarihi Osmanlı Çarşıları içerisinde yeralan Hanları,Hamamları,Vardar nehri üzerindeki Taş Köprü’yü Büyük İskender meydanını ,Nuhun gemisi’nin kopyasını,devasa Heykelleri,Üsküp’lü Rahibe Terasa’nın müzesini,Tarihi tren istasyonunu fotoğraflama imkanımız olacaktır.Turumuzun sonunda Otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam hepbirlikte fiyatımıza dahil yemekli müzikli Makedon Gecesi’ne gidiyoruz. Konaklama Üsküp’de otelimizde.

4.GÜN :Sabah otelde alacağımız kahvaltıya müteakip Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket ediyoruz. Kumanova Şehrinden sonra sınırkapısını geçişimizle Sırbistan’ın Niş Şehrinin yanından geçip öğleden sonra Belgrad’a varıyoruz.Panoramik turumuza Nato’nun Bosna savaşını bitiren Belgrad bombardımanından günümüze kalan Radyo televizyon binası ve Genel kurmay binalarını görüp,Osmanlı’nın 1457’de feth ettiği Belgrad Kalesine ulaşıyoruz.Kale içerisinde turumuza yürüyerek devam ederken Tarihi Kale Meydanı,Saat Kulesini,İstanbul Kapı’yı,Ali Paşa Türbesi’ni göreceğiz. Sava ve Tuna nenirlerininkesiştiği noktayı da kaleden fotoğrafladıktan sonra Belgrad çarşılarında serbest zaman alacağız.Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’da otelimizde.

5.GÜN :Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Belgrad’dan ayrılıp,Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya yola çıkıyoruz.Dirina nehri üzerinde yeralan sınırkapısını geçtikden sonra yaklaşık 3 saat daha muhteşem dağlık ormanlık karayolundan devam ederek başkent Saraybosna’ya varıyoruz.1991-95 yılları arasında devam eden Sırp bombardımanında şehirlerine iaşe ve silah yardımı sağlamak için Bosnalıların açtıkları Umut Tüneli gezimizin ilk durağı..Halen 90 lı yaşlarda olan bir ninenin kendi evinden başlamasını kabul ettiği tünel 800 m.uzunluğunda. Daha sonra gezimize tarihi Osmanlı çarşısı Başçarşı’da devam ediyoruz. Tarihi Gazi Hüsrev Paşa Camii avlusunda rehberimizin anlatımından sonra Çarşı’da serbest alışveriş molası veriyoruz.Çarşı içerisinde ayrıca görülebilecek yerler Ferhadiye Camii, Büyük kilise, Sinagog ve tarihi hanlardır. Gezimizin sonrasında akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’da otelimizde

6.GÜN :Oteldeki kahvaltımızın ardından sabah otelden ayrılıyor bir başka Bosna Hersek şehri MOSTAR’a hareket ediyoruz.Balkan dillerinde Köprü anlamına gelen bu şehirde de 400 yıldan fazla Osmanlı hakimiyeti vardır.Şehirde ki gezimiz esnasında Bosna savaşının heryere kazınan izlerine tanık olacaksınız. Mostar Köprüsü,Tarihi Koska Mehmet Paşa camii ve Külliyesi çarşı içerisinde göreceğimiz yerler arasında. Muhteşem Neredva Nehrini de fotoğrafladıktan sonra  bir başka ülkeye Hırvatistan’a hareket ediyoruz. Akşamüzeri varacağımız Dubrovnik Unesco Dünya mirası listesinde deniz kenarına kurulmuş muhteşem bir eski Osmanlı kalesi…Tura çıkmadan önce mutlaka internetten fotoğraflarına bakmayı ihmal etmeyiniz. Tarihi mekanlar ve katedraller Stradon caddesi gözalıcı büyüsü ile sizleri bekliyor .Vaktiniz kalırsa merkezdeki dev akvaryumu da gezmeyi unutmayınız. Gezimizin sonunda Tribinje’ye hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

7.GÜN :Sabah otelimizdeki kahvaltı sonrası Karadağ ülkesine doğru yola çıkıyoruz. Sınır kapısındaki işlemlerden sonra Osmanlının tarihte Dalmaçya kıyılarında alamadığı nadir yerleşim yerlerinden Kotor’a varıyoruz. Kotor kalesi ve sahil kesimi muhteşem muhakkak internetten bir göz atın..Tarihi meydanları gezdikten sonra büyük tünelden geçip güneye doğru devam ediyoruz..Singapurlu bir işadamının satın aldığı Aziz Stephan Manastır adasını fotoğrafladıktan sonra Karadağ ülkesini terk etmek ve Arnavutluğa geçmek üzere sınır kapısına geçiyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından Makedonya’ya doğru yola çıkıp akşam saatlerinde muhteşem Ohrih Gölü kenarındaki otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ohrid’de otelimizde.

8.GÜN :Sabah oteldeki kahvaltımızdan sonra Göl kenarında tarihi kent Ohrid’e geçiyoruz. Çarşı merkezinde Aya Sofya Kilisesi Tarihi Antik tiyatro, Atatürk’ümüzün Rumelindeyken silah arkadaşlarıyla buluştuğu Çınar altı gezeceğimiz yerler arasında. Gezimizin sonunda Ohrid çarşılarında serbest zaman alıyoruz. Özellikle Sedef takılarıyla bayanların cenneti sayılan Ohrid’de iyi alışverişler…Öğleden sonra dileyen misafirlerimizle Avrupanın bu en derin gölü olan Ohrid’de 1 saatlik tekne turu yapıyoruz..Ve bu sayede muhteşem Osmanlı kalesini ,kiliseleri ,Eski Yugoslavya devlet başkanı Tito’nun yazlığını gölden fotoğraflama imkanı bulabiliyorsunuz. Akşamüstü ise gölün doğduğu yere gidip,St.Naum kilisesini gezip,cennette 30 dk.sandallarla sessiz ortamda tur yapıyoruz. Turumuzun sonunda Otelizmize dönüp hazırlanıyoruz.Akşam fiyatımıza dahil yemekli müzikli Balkan gecesine gidilyoruz. Konaklama yine Ohrid Gölü kenarında otelimizde..

9.GÜN :Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra erkenden Ohrid’den ayrılıyoruz. Resne üzeri türkülerden hatırladığımız Manastır’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla Atatürk’ümüzün Askeri İdadiyi okuduğu Liseye varıyor ve Atatürk Müzesi’ni geziyoruz. Manastır Çarşılarındaki turumuzun ardından serbest alışveriş molası veriyoruz. Ardından  önce Yunanistan’a daha sonra da  İpsala gümrük kapısına, sınır işlemlerinden sonra Çanakkale üzeri ertesi gün sabah saatlerinde hayırlısı ile memleketimize varıyoruz.. Başka bir turda görüşmek üzere..

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Ek
Yatak
1. Çocuk Taksitler
25 / Nov / 2022 449 749 EURO 449 EURO 299 EURO

1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir
2-Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir.Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir.LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.
3-2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur.Otobüslü Turlarda 0-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz.Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır.0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.
4-Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir.Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir.Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil,Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır.Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır. 
5-Ekstra Turlar,Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder.Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz.Bu Durumda AYD TOUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur.Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir.Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil,Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır.Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur.Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.
6-Tur Programında Belirtilen Saatler,Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup,Olası Gecikmelerde,AYD TOUR Sorumluluğu,Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.
7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.
8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan AYD TOUR’UN Sorumluluğu Yoktur.
9-Uçaklı Turlarda AYD TOUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla;Havalimanı,Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
10-Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir.Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur.Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.
11-AYD TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır.Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir,Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak AYD TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.AYD TOUR sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir.Şahsi vize başvurularında AYD TOUR’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır.Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
12-Tura iştirak eden kişilerin,şahsi eşyaları,çantaları,valizleri kendi sorumluluğunda olup,unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan AYD TOUR sorumlu değildir.Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
13-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda,tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
14-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları,hamilelik durumu,sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
15-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.
16-Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından AYD TOUR sorumlu değildir.
17-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre lütfen beraberinizde bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.
18-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür.Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal HakkıAYD TOUR’da Saklıdır.Turun İptali Durumunda AYD TOUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır.Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur.Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

DAHİL OLANLAR

 • Otobüs ile ulaşım
 • 4* Otellerde 7 gece konaklama
 • Otellerde Alınan Sabah Kahvaltısı (7) ve Akşam yemekleri (7)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Makedon Gecesi ve Yunan Tavernası
 • Şehir ve Gümrük vergileri
 • Seyahat Sağlık Sigortası

DAHİL OLMAYANLAR

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti 140 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)
 • 70 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti (20 Euro)
 • İsteğe bağlı Ohri Tekne turu